FORHONT

1 Vít Novák54
2 Michal Novák43
3 Marek Andrejs28

S.K.PODRAZ

1Spock101 499
2Márty41 650
3laktos12 440
4Ťuminka2 400
5Anakin1 975
6Venca1 000
Jeff1 000
8Majkl0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Pražská běžecká tour 2 / 10 km

25.1.2020 11:00

Praha - Braník

Pražská běžecká tour 2 / 5 km

25.1.2020 11:05

Praha-Braník

Jilemnická 50 - 25 volně

25.1.2020 13:00

Jilemnice

Jilemnická 50 - 10 volně

25.1.2020 13:10

Jilemnice

Jilemnická 50 - 50 klasicky

26.1.2020 10:00

Jilemnice
7. března 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 66

Získali jsme zřejmě dobrej oddíl

Trojnásobná posila do nové sezóny

Předsezónní aktiv CFC Když jsme se počátkem roku doslechli o chystaném přestupu členů oddílu ZDO Livestrong do CFC Kladno, považovali jsme to za kachnu. A co takhle Astana ? Naštěstí se brzy ukázalo, že posila se opravdu chystá a ne ledajaká. Pokud vám něco říká jméno Gordie Howe, pak vězte, že legendární 'Mr. Hockey', který v jednu chvíli hrál se svým synem i vnukem, má své nástupce i mezi cyklisty. Zmiňovaný klub totiž tvoří tři generace cyklistů Dobrovodských z Buštěhradu. Nejstarší Jiří, ročník 1950, je zkušený veterán, který nás bude reprezentovat v kategorii E, již jsme dosud neměli obsazenou. Zaměřením je spíše spurtér, o čemž nejlépe svědčí bronz z kritéria v Letech v roce 2009. Ani k hokeji nemá daleko, je tchánem Marka Židlického, ale o tom píšeme na jiném místě. Jiřího syn Jiří (abychom to neměli tak jednoduché) je ročník 1972. V minulosti jezdil profesionálně za Spartu, ovšem Doly Kladno, dle vlastních slov totiž 'Sparta Praha nikdy' a tak je to správně. Největším Jirkovým úspěchem je vítězství v legendární klasice Karlovy Vary-Unhošť, kterého dosáhl v tehdejším traťovém rekordu roku 1991 za účasti 800 lidí. Je také tvůrcem názvu klubu ZDO, který znamená 'zřejmě dobrej oddíl'. Nejmladší Natálie je ještě v juniorském věku, ale už o sobě dala vědět nejen výkony, ale i pronikavými úspěchy na závodním poli. Za všechny jmenujme vítězství v závodě Železný dědek 2012 nebo první místo v seriálu Kolo pro život. A vyhrála i jeden závod ve Švýcarsku. "Ale v Českosaském" ,opravuje se smíchem, "Vyhrála jsem Tour de Zeleňák". Tak jako tak, výhled do nové sezóny je to pěkný. A nenechte se zmýlit vizáží křehké princezny. Natálka mimo jiné obléká zbroj Poldinek, neboli extraligového týmu HC 2001 Kladno. A jsme zase u hokeje. Viďte, Mr. Howe.
Kamil Oprsklý, cfc, Restaurace Máka

Židla mezi cyklisty

Vítězný sázkař se má letos nač těšit.

Marek Židlický Vstup rodiny Dobrovodských do CFC nás posílí nejen na poli sportovním, ale i po stránce společenské. Je totiž veřejným tajemstvím, že zeťem Jiřího - seniora není nikdo jiný slavný odchovanec kladenského hokeje Marek Židlický, který a v současnosti hájí v NHL barvy New Jersey Devils. Marek v přípravném období pravidelně trénuje na kole a pozorně sleduje působení svého příbuzenstva v amatérské cyklistice. A teď to hlavní. Obchodnímu oddělení sázkové kanceláře SK Podraz se po odstoupení hlavního sponzora podařilo dojednat cenu pro vítěze ročníku 2013, kterou nebude nic menšího, než Markův podepsaný dres. A to není cena jen tak ledajaká. Připomeňme, že populární 'ŽIdla' je mistrem světa z roku 2005 a během výluky v roce 2012 byl spolu s Jaromírem Jágrem hlavním článkem obávané kladenské 'eskadry smrti'. V současnosti je jedním z nejlepších světových obránců, jehož věhlasu se vyrovná snad jen legendární Otouš, ze kterého prý měla strach i zlopověstná 'sborná CCCP'. Nevíte ? Přeci 'Charlamov projel až do útočného pásma, ale nakonec přišel o touš... ' Tak je to.
Máro, děkujeme.

Náš kladenský Armstrong

Jak Jirka Semenec dojel až na Měsíc a teď je na cestě zpátky.

Jiří Semenec Během přípravy prvního letošního čísla Zpravodaje jsme při procházení archivů narazili jednu neprávem zapomenutou kuriozitu. Mezi svými členy totiž máme cyklistu, který má patrně najeto nejvíc kilometrů na Kladně, ne-li na světě. Dlouholetá spolehlivá opora CFC a obětavý pořadatel Jirka Semenec je pečlivka a od roku 1970 si vede evidenci ujetých kilometrů. Na kole jezdí od svých patnácti let, začínal mezi profesionály oddílu Sparta Doly Kladno, ale největší roční porci našlapal v barvách CFC v roce 2001, a to celých 25 225 km. A teď se podržte. K začátku letošní sezóny se ukazatel zastavil na hodnotě neuvěřitelných 657 380 km. Více než půl milionu kilometrů bez nehody už zakládá nárok na čestné uznání a možná i písničku v pořadu 'Pozor, zákruta'. Nebo, například, je to šestnáctkrátkrát kolem zeměkoule, měřeno na rovníku. Ovšem kdo by kroutil pořád stejný okruh a ještě k tomu v horku, že. Porovnáme-li Jirkovy kilometry se Apollo CFC střední vzdáleností mezi Zemí a Měsícem (384 400 km), tak nám vyjde hodnota 1,71. To znamená, že náš nezmar nejen, že dojel až na Lunu, ale už je téměř ze tří čtvrtin zpátky doma. Takže pokud to nevíte, máme svého vlastního Armstronga. V tomto případě však nikoli Lance, ale Neila, kterého ani Aldrin, ani Collins z dopingu neobvinili. A to je dobře, protože mládež potřebuje vzory. My Jirkovi za kolektiv redakce srdečně blahopřejeme a za odměnu posíláme pěknou písničku.

Objednávejte dresy

Oblečení bude, prachy ne

Pro zájemce o týmové oblečení máme dvě zprávy. Ta dobrá je, že výrobce nám letos ušije dresy za stejnou cenu jako loni. Ta špatná je, že vinou mezinárodní situace, hospodářské recese a globálního oteplování nám letos nikdo ze sponzorů nedá ani vindru, takže si budeme muset zaplatit plnou cenu. Dres CFC Loni to bylo takto: dres s dlouhým zipem 1068.- Kč, kraťasy se šlemi 1260,- Kč. Dejte prosím dobrý pozor na velikosti, zde je oficiální výrobcova tabulka, ale nejlepší je vyzkoušet si oblečení u někoho, kdo ho v poslední době kupoval. Kromě dresu a kalhot je možné objednat i jiné kousky, koukněte zde na stránky výrobce. U některých výrobků je ale nutno objednat určité minimální množství, třeba na rukavice bychom se museli domluvit hromadně. Výrobní lhůta je kolem 3 týdnů, takže objednávky pište co nejdříve, abychom to dali dohromady zhruba do poloviny března, jinak dresy nebudou na první závody. Další průběžné informace na nástěnce. Howgh.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Výroční členská schůze CFC 2.12.2019 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

DISKUSE

Nástěnka

4.1.2020 22:00 Vítek

Zitra jedem od pul 10. ze Sletaku na silnici tak 70 km. Pridejte se nekdo :-) ...

Nástěnka

4.1.2020 15:46 Márty

Zřejmě dobrej oddíl :-) ...

Nástěnka

4.1.2020 14:41 Kolbaba

Pěkná kladenská účast na Zimním běhu Iva Domanského. Body zapsány. ...

Nástěnka

31.12.2019 19:59 Kolbaba

Všem Modrým šípům přeji do nového roku hlavně zdraví, sportovní úspěchy pak přijdou při našich kvalitách samy. ...

Nástěnka

31.12.2019 9:36 Luboš

Ahoj Martine, ahoj chlapci,
díky za přání a také přeji v Novém roce spoustu pěkných kilometrů. Novoročně se půjdu projet až ...