FORHONT

1 Vít Novák1 230
2 Martin Šurányi310
3 Luboš Černý284
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Jana Šurányi40
8 Vojtěch Šurányi25
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Márty26 150
2Spock12 999
3Majkl12 700
4Ťuminka2 400
5Anakin1 975
6laktos1 000
7Jeff500
8Venca0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

PBT VAŠÍ LIGY IX (9) - 10 km

28.8.2019 19:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (9) - 5 km

28.8.2019 19:05

Praha - Braník

UAC - Lawi tour classic

1.9.2019 10:30

Vinařice u Dobrovic

Běh - Kladenský maratón

14.9.2019 10:00

Městský stadion Kladno (Sletiště)

UAC - Časovka do vrchu Račice nad Berounkou

14.9.2019 11:00

Račice
27. dubna 2012 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 57

Welcome back, Bruno

Jiří Pytlík zvovu v dresu CFC

Na startu prvního závodu nové sezóny UAC jsme mezi modrobílými kladenskými dresy zaznamenali kromě známých tváří i jednu málem zapomenutou. Jirka Pytlík alias Bruno patří k zlaté generaci CFC, byl členem
Bruno
Bruno v dobách největší slávy
v dresu leadera druhé divize UAC
týmu, který třikrát po sobě vyhrál soutěž družstev a sám v roce 2004 vybojoval prvenství v celkové klasifikaci druhé divize. Jenže přišla krize, vlna odchodů a Jirka se z očí našich fanoušků nadllouho ztratil.
"Já jsem ve skutečnosti nikam neodešel" řekl našemu redaktorovi na podzimní schůzi klubu "Nejdřív mě vyřadila časově náročná práce, pak jsem měl zdravotní probnémy a taky jsem něco přibral a ztratil motivaci do závodů. Teď bych se rád vrátil, ale jde to ztuha." Jak jsi vlastně přišel k té přezdívce ? Že by Bruno Ferrari ? "No dovol...Vlastně už ani nevím, kdysi mě tak někdo překřtil a už mi to zůstalo." Tys býval docela hvězda, v Libušíně můžeme ještě teď číst na silnici vybledlé nápisy 'Bruno, jeď !' Nesvazuje tě taková zodpovědnost ? "Taky je tam někde 'Fuck you', žejo. Tak si vyber."
My už jsme si vybrali a taky je to anglicky. Welcome back, Bruno !

Zákolany: Venca pod čtyři !

Nežerka v opravné jízdě pokořil všechny soupeře i traťový rekord.

Václav Nežerka Co svět světem stojí, ještě nikdo nevyjel na kole zákolanský kopec za méně než čtyři minuty. Až v neděli 22. dubna 2012 magická hranice padla. A bylo to zásluhou Václava Nežerky, který se do trněného kopce rozehnal takovou rychlostí, že v ostré pravotočivé zatáčce podlehl odstředivé síle a skončil na asfaltu. V tu chvíli se zdálo, že závod přišel o vítěze. "U profíků by to asi nešlo, ale u nás je možné jízdu opakovat" říká ředitelka závodu D. Semencová "Pokud vás postihne defekt či kolize, můžete jet na konci startovního pole znovu. Nechceme, aby o výsledku rozhodovala náhoda." A tak mohl Venca otřít slzu, vrátit se na start a soustředit se na reparát. Pořadatelům i divákům se odvděčil prolomením čtyřminutové hranice. "A to jel v té zatáčce napodruhé hodně opatrně" dosvědčil fotograf J. Vermach. "Předtím jel tak rychle, že by nejspíš i s tím pádem skončil na bedně. Jen škoda, že jsem to nevyfotil, to by byl obrázek do 53/11"
Na druhém místě dojel s dvacetivteřinovou ztrátou Nežerkův týmový kolega Milan Miller, který vyhrál kategorii B. Třetí nejlepší čas zajel poměrně překvapivě Honza Šnajdr z CSK Markus. Nejrychlejším čtyřicátníkem byl Radek Vaňkát v barvách CS Kern. Vítěz kategorie D Miroslav Kakač se vešel do první dvacítky a o vteřinu porazil našeho leadera Vítka, který představil krásné nové kolo, ale přesto na nejlepší nestačil. "Nejezdím to tu rád. Pořád se řadí, zrychluje a zas brzdí, pro mne jsou spíš tempařské kopce." Uvidíme ... Vítězem kategorie E se stal Josef Burgr z CSK Markus, stále v čase pod 5 minut, stejně jako nejrychlejší junior Ondřej Sedláček. Kategorii žen vyhrála královédvorská Hana Doležalová. Také letos jsme zaznamenali účast v kategorii juniorek a ne ledajakou. Natálie Dobrovodská by s časem 5:23 brala mezi odrostlejšími kolegyněmi bronz a znectila i řadu chlapů. Z našich byl po Vítkovi nejrychlejší Pepa Vermach, který potvrdil stoupající výkonnost a ještě stihnul zastoupit fotografa Janouše. Rovněž Pepu Slavíka zastihl závod v dobré formě a oproti loňsku se zlepšil o více než půl miunuty. Vláďa Prokop zajel svůj standart a skončil těsně před bajkerem Martinem Šurányim. Také nováček Honza Vševid se nechal ukecat a představil se v zbrusu novém dresu s bajkem na asfaltu. Konečně redaktor Kolbaba nezklamal a vybojoval červenou lucernu stejně suverénně jako Nežerka zlato. A to je ze Zákolan asi tak všechno. Bylo toho dost. Kamil Oprsklý, cfc, Zákolany

PRS van Vlaanderen

První jarní šlápnutí tradičně: zima, déšť, kostky a díry.

Kostky v Hřebči Už je to tak. Šlapkovský PRS začíná rok od roku více připomínat belgické jarní klasiky. Podobný termín, podobně hnusné počasí a s každou další zimou svému vzoru podobnější hnusné silnice. O kostkách nemluvě. Přesto, či snad právě proto hřebečský okruh každoročně naláká početný balík natěšených cyklistů. Také letos se jich na startu sešlo rovných 140. A to nepočítáme horská kola, koloběžky, kočárky a malé cyklisty.
V početnějším prvním balíku jsme kromě hlavníchh favoritů a přehršle domácích oranžových dresů zaznamenali i trojici reprezentantů CFC Kladno, konkrétně Vítka, po dlouhé době závodní kolo osedlavšího Jiřího 'Bruno' Pytlíka a Pepu Vermacha, který se rozhodl zastoupit absentujícího bratra na poli sportovním i literárním. Dejme mu tedy slovo.
"Vítek mi poradil jednoduchý plán: 'Kopec se kousneš a na rovině se udržíš, takhle pořád a na konci to třeba zkus na dlouhý spurt.' Oponoval jsem, že se do spurtu první skupiny určitě nedostanu. Prý se dá zkusit dlouhý spurt z jakékoliv skupiny... Balík vyrazil jak raketa při startu. Šílený tempo. V kopci se valilo skoro 70. Ve výjezdu nad Hostouň se jelo přes 30. Vystoupil jsem a našel si skupinu. Jely se děsný kule. Na dírách na Běloky jsme v naší skupině jeli na větru něco kolem 40. Díra nedíra. Šílený." Tolik náš dopisovatel. Ale i z takto popsané rakety se nakonec oddělil třetí stupeň v podobě trojice jezdců, která si postupně vybudovala tříminutový nnáskok a rozdělila se o ceny v pořadí Martin Rytych, Libor Janoušek (oba Lawi-Author team) a Michal Koubík (Cyklo Team Mikulasek Znojmo). Favorizovaný Václav Nežerka zvítězil ve spurtu hlavního pole a vyhrál kategorii A. Našeho Vítka vyřadil z boje o přední umístění defekt. "Vytlačili mě do škarpy a musel jsem dojet na ráfku. Ale i bez toho to stálo za hovno" Více jsme se nedozvěděli, a tak dejme raději ještě jednou slovo Pepovi "Propadl jsem se do skupiny mojí výkonnosti, ale ti kluci střídali tak prapodivně, vždy to někdo nakop a ostatní ho sjížděli. Brácha mi večer říkal, že čím víc vepředu pojedu, tím lidi umí jezdit a střídat líp a líp. Musím se tam do té první skupiny někdy dostat. Chvílema jsem bojoval sám se sebou, ale boj jsem nakonec vyhrál. V předposledním kole jsme vytvořili skupinu asi 10 lidí namíchanou z obou balíků. Náramně jsme střídali a dovezli se navzájem pod cílový kopec. Vzpomněl jsem si na Vítkovu radu o dlouhém spurtu. Cítil jsem se dobře a zkusil to asi 100 metrů před zatáčkou. Udělal jsem si asi 50 m. Ale nevydržel jsem to. Z té skupiny jsem nakonec dojel poslední, ale v prvním balíku 58. z 76, co dojeli do cíle. "
Druhý balík pojal závod rozumněji a dojel pohromadě, takže došlo na představeni spurtérů. Zvítězil Petr Prokeš v barvách Sweep cycling před Tomášem Vitáčkem z Viessmann teamu a novou tváří popředí závodního pole Tomášem Jandou ze Studiopohody.cz. V kategorii D vyhrál Petr Hennlich (Sweep Cycling), celkově devátý v čase vítěze. Éčko ovládl královický Milan Pažout, z žen byla nejrychlejší Lenka Sýkorová z C.K. Kolokrámu. Lukáš Tvrz z Českého Veslařského Klubu Praha vyhrál i bez lodi kategorii juniorů. Asi dobrej oddíl... Juniorku jsme neviděli žádnou a stejně jsme pořídili i se zástupci CFC Kladno. Hanba !

Knovízský mistrák

Pijasové rozdají tituly šampionů

Učitel češtiny by připomenul, že ve slově knovízský píšeme malé 'k' a za 'z' ještě 's'. A podobné esíčko bychom při troše představivosti našli i na trati stejnojmenné mistrovské časovky. Trať časovky Nepříliš známý táhlý kopec, natažený mezi obcemi Knovíz a Brandýsek, nás po výjezdu ze vsi nejprve nasměruje na jih, aby se táhlým obloukem stočil nejprve k východu, poté ostře k západu a nakonec znovu na jih. Po celou dobu sice mírně, ale vytrvale stoupá, jak už to v časovce do vrchu bývá. "Ten kopec je trochu na palici" říká leader CFC Vítek Novák "Vede po široké silnici s daleko přehlednými magnetickými úseky. Na druhé straně je tam docela luxusní asfalt a stoupání je roovnoměrné, prakticky nemusíte řadit. Určitě se mi jezdí lépe než Zákolany." Pořadatelům z cykloteamu Pijas se dostalo cti uspořádat šampionát UAC už při druhém ročníku. "Trochu mě to na schůzi pořadatelů překvapilo" přiznává Víťa "ale na druhé sraně, proč ne. Pijasové nejsou žádní nýmandi a loni to zmákli výborně. A my jsme měli mistrák při třetím ročníku Posázaví a taky to šlo. Člověka ta důvěra povzbudí. A pořadatele závodů potřebujeme. Zvlášť teďka." Připomeňme si ještě, že loňský závod ovládl suverén sezóny Václav Nežerka, kterého naše sázková kancelář favorizuje i letos. Nebo bude všechno jinak ? Uvidíme. II. ročník časovky jedntlivců do vrchu Knovíz startuje v sobotu 28. dubna 2012 v 11 hodin

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

24.8.2019 0:53 Kolbaba

Přátelé, kamarádi.
Já teď budu dva týdny na dovolené a až se vrátím, přijdou mi v týdnu od 9.9. nové dresy. ...

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...

Nástěnka

16.8.2019 11:12 Márty

Devátá by měla stačit. ...

Nástěnka

15.8.2019 23:26 Luboš

Ještě dotaz. V 8,30 nebo 9,00 na Sletišti? Jak to vidíte? ...

Nástěnka

15.8.2019 22:14 Márty

V sobotu jedu.
Kdo další se přidá? ...