FORHONT

1 Vít Novák1 230
2 Martin Šurányi310
3 Luboš Černý284
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Jana Šurányi40
8 Vojtěch Šurányi25
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Márty26 150
2Spock12 999
3Majkl12 700
4Ťuminka2 400
5Anakin1 975
6laktos1 000
7Jeff500
8Venca0

NEJBLIŽŠÍ AKCE

PBT VAŠÍ LIGY IX (9) - 10 km

28.8.2019 19:00

Praha - Braník

PBT VAŠÍ LIGY IX (9) - 5 km

28.8.2019 19:05

Praha - Braník

UAC - Lawi tour classic

1.9.2019 10:30

Vinařice u Dobrovic

Běh - Kladenský maratón

14.9.2019 10:00

Městský stadion Kladno (Sletiště)

UAC - Časovka do vrchu Račice nad Berounkou

14.9.2019 11:00

Račice
9. dubna 2012 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 56

Šumava znovu za dráty

Vraťte nám Krále, zbabělci !

Zelený mužík Dlohuho, předluho se zdálo, že si Král Šumavy název z pochmurné reality 50. let pouze vypůjčil. Ale teď, kdy vlna nesmylslných obstrukcí hrozí spláchnout i klatovský svatostánek, jako by shoda jmen dostávala nový hrozivý význam. A znovu v tom mají prsty zelení mužíci, tentokrát nikoli se psy a samopaly Pohraniční stráže, ale s křesly a razítky Policie České republiky. Už loni zahájené tažení proti cyklistice ve střetu s Králem odhalilo celou svou smutně groteskní absurditu. Jak jinak nazvat požadavek uzavřít všechny nájezdy na 260 km dlouhý okruh. Zákon, původně zaměřený proti tajným závodům rychlých aut za plného provozu typu Diamond Race, se v rukách příslušníků mění v hůl, již vždy nachází ten, kdo chce psa bít. Kdo je tím psem tentokrát, víme bohužel všichni. A co si ze zákona a celé policie dělají řidiči zmiňovaných penilních nástavců, také. Nám nezbývá než manifestačně vysokou účastí na letošní 'Královské vyjížďce' ukázat, že se nedáme a věříme. Třeba tomu, že nic netrvá věčně.
Ani obsazení úřednických křesel.

Navzdory cyklista jezdí ...

Pohled do kalendáře UAC 2012 vzbuzuje opatrné naděje.

Cyklisté  na trati Pohled na bezútěšnou řadu křížů na pomníčcích zničených závodů budil pro rok 2012 větší obavy než mayský kalendář. Nenechají se pořadatelé znechutit policejními zákazy a nehrozí nakonec celé amatérské cyklistice pád do chaosu a zánik ? Nabitý kalendář letošního ročníku jako by chtěl všem ukázat, že tomu tak není. Mezi jednadvacítkou závodů sice postrádáme některé tradiční podniky, jako třeba Brdský švih či Stodůlky, ale zato registrujeme akce zcela nové. Tak třeba o závodě Šlap okolo Kokořína toho zatím kromě lokality mnoho nevíme, jen zkratka ŠOK napovídá, že by se mohlo jednat o náhradu za zničený závod Šlap okolo Slap. Pěkný název. Ještě štěstí, že trať U Křivoklátu je už obsazená ... I další novinka nese otisk vinohradské šlapky, i když v případě závodu s poetickým názvem Strada Zdejcina bychom měli hovořit spíše o čertovu kopýtku. PavEl Diablo Zach nás totiž přivádí na možná nejkrásnější kopec v kraji, zároveň však na silničky, které kdysi Armáda ČR opustila jako nevhodné pro přesun tankových vojsk. Ale jak říká pořadatel, "my jsme vás varovali". Název závodu totiž kromě Stradonic odkazuje i na italské "Strade Bianche", které asfaltu také příliš nenabízejí. Další novinkou jsou dva společné podniky se severočeskou ligou SAL. Prvním z nich jsou staroslavné Jedomělické okruhy, na druhý závod se vydáme v rámci výměnného pobytu až do Skalice u České Lípy. Úplnou bombou je pak zařazení krátké trasy Krušnotona, který nejenže přináší první skutečně horské kilometry, ale zároveň expanduje středočeskou ligu až na hranice s Německem. Politici mohou jen závidět.
Jak vidíte, na papíře je toho dost a dost. Věřme jen, že si pořadatelé dokážou proklestit cestu houštinou příkazů a razítek až na silnici, abychom pak všichni mohli radostně zvolat " ... a přece se jezdí !"

Jak jsme na tom, trenére ?

CFC Kladno má co obhajovat. Bude s kým a jak ?

Ergometrie Na startu nové sezóny bývají naši čtenáři vždy zvědavi, v jakém světle se ukážou jezdci CFC Kladno. Podaří se navázat na úspěchy loňské sezóny, popřípadě vybojované pozice ještě vylepšit ? S touto otázkou jsme se vydali za člověkem z nejpovolanejších, trenérem našich cyklistů Dr. Svatoplukem Zobalem.
"Jak jsme na tom ? Střídavě oblačno. Jasným plusem je Vítkův návrat z Ameriky. Sice tam toho moc nenajezdil, ani to kolo si nakonec u Mellow Johny's nekoupil, ale aspoň se neoženil a neupsal Longhornům. Teď už trénuje na plný zápřah. A nové kolo mu montují v Berouně u Šírera."
Jaké bude ? "S přehazovačkou. Víc vám k tomu neřeknu, nezlobte se, Ferrari také před startem F1 nevystavuje motor v novinách."
Takže lídra bychom měli. Nebo se o tento post budou tahat s Petrem Vermachem ?
"Tak to bohužel ne. Petr si s Víťou vyměnil místo a teď je v cizině on. Takže pro letošní sezónu si ho můžete škrtnout. Grenoble je sice blíž než Texas, ale že by odtud dojížděl na víkendové závody, to asi ne. " A co bratr ? " Nerad bych to zakřiknul, ale Pepa letos vypadá dobře. Má o hodně víc najeto a pravidelně trénuje s naší rychlou rotou včetně Vítka. Pokud mu vydrží zdraví, měl by být oporou." A další ? "S Evženem je to bohužel pořád na levačku. Obnovilo se mu vleklé svalové zranění a momentálně je mimo hru. Doufejme, že se v průběhu sezóny vrátí, moc bychom ho potřebovali. Slavíček a Vláďa Prokop jsou naštěstí v pořádku a pilně sbírají kilometry, takže i letos by na ně měl být spoleh. O Lubošovi Černém nevíme pořád nic, kromě objednávky nového dresu. Z toho se dá vyvodit, že žije. Ale jinak? Staví ? Jezdí ? Uvidíme. To samé Pavel Mařík. Ten si navíc ani nic neobjednal. Ale na druhé straně, on nikdy moc řečí nenadělal, takže teď nejspíš tajně trénuje a v sezóně nám to všem ukáže." Pohled na kompletní nabídku závodů CFC napovídá, že Jirka Semenec bude opět hodně vytížen pořadatelsky. "To ano, ale Jirka si čas na trénink vždycky našel a přinejmenších v časovkách s ním můžeme i letos počítat. Bajkeři Martin Šurányi a Honza Vševid budou naše barvy hájit v temných hvozdech. Od Mártyho bychom se mohli dočkat i nějakých těch bodů ze silnice, Honza asfalt i nadále odmítá. Také junior Vojtěch intenzivně trénuje, momentálně piluje chůzi. V průběhu sezóny bychom ho mohli přivítat v kategorii odstrkovadel"
Děkujeme za rozhovor a do nové sezóny přejeme hodně úspěchů a málo vrásek. Pro Zpravodaj Veronika Zvědavá

Sázkaři, na start !

Podraz počtvrté. Znovu o milion ?

Nová cyklistická sezóna s sebou přináší i start nového, už čtvrtého ročníku populární sázkové soutěže SK Podraz. Ten je letos okořeněn nejen příkladem loňské milionové výhry, ale i faktem, že ředitel kanceláře Vito Newmann měl na podzim možnost studovat metody práce amerických kolegů v Las Vegas. Ovlivní to nějak Vaši práci ?
"Je to určitě zajímavá zkušenost. Leccos jsem odkoukal, sám jsem si i zahrál. Mají to tam pěkné, to je pravda, ale faktem je, že na výsledky UAC si ani v Las Vegas vsadit nemůžete. To znamená, že jsme zase o krok napřed."
Loňský vítěz šokoval konkurenci milionovou výhrou. Myslíte si, že je možné něco podobého letos zopakovat ?
"Statisticky vzato, pokud se událost jednou stala, měla nenulovou pravděpodobnost. Ale prakticky ... Bude záležet na vhodné konstelaci příležitostí, odvaze riskovat. A na štěstí, o tom je celý hazard."
Koho letos tipujete na vítěze ?
"Konkrétní jméno vám neřeknu, to by se ani nepatřilo. Šanci určitě mají dosavadní vítězové, ti už to dokázali prakticky. Ale je tu řada jmen, která vídáme v popředí pravidelně. Roli zde hraje zkušenost a třeba i teoretické vědomosi, jako v případě trenéra Vojtěchovského. Ale sebelepší znalosti vám mohou být k ničemu. Kdo by například dokázal vsadit na vítězštví Polska nad SSSR na hokejovém mistrovství v Katovicích 1976 ? Jedině žena u plotny. Šedá je teorie a zelený strom hazardu."
Ten strom se už co nevidět zazelená i nám.
Čerstvou nabídku kursů na první závody naleznete už brzy na stránkách S.K. Podraz.
Jak říkají v Americe , coming soon.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

24.8.2019 0:53 Kolbaba

Přátelé, kamarádi.
Já teď budu dva týdny na dovolené a až se vrátím, přijdou mi v týdnu od 9.9. nové dresy. ...

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...

Nástěnka

16.8.2019 11:12 Márty

Devátá by měla stačit. ...

Nástěnka

15.8.2019 23:26 Luboš

Ještě dotaz. V 8,30 nebo 9,00 na Sletišti? Jak to vidíte? ...

Nástěnka

15.8.2019 22:14 Márty

V sobotu jedu.
Kdo další se přidá? ...